Laseroterapia – znana również jako terapia promieniowaniem laserowym o niskiej mocy – jest jednym z najnowocześniejszych sposobów leczenia bólu i wsparcia regeneracji uszkodzonych tkanek. Jest to także jeden z zabiegów fizykoterapeutycznych wykonywanych w naszym krakowskim Gabinecie Masażu Alan Med. Skontaktuj się z nami i sprawdź, czy kwalifikujesz się do zabiegu laseroterapii.
Laseroterapia – zastosowanie
Lecznicze działanie lasera wykorzystuje się po to, aby:
- zmniejszyć dolegliwości bólowe;
- wspomóc proces leczenia stawów i kości objętych schorzeniem, np. zapalenia, zwyrodnienia;
- poprawić ogólny stan skóry np. po oparzeniach, trądziku.
Interesuje cię laseroterapia? Kraków, Krowodrza, Bronowice to lokalizacja, w której znajduje się nasz gabinet. W Alan Med znajdziesz profesjonalną pomoc i poddasz się zabiegowi. Przyjdź i pożegnaj się z dolegliwościami.
Laseroterapia – wskazania do zastosowania tej terapii
Laseroterapia jest zabiegiem, który wspiera regenerację na poziomie komórkowej i tkankowej. W ramach fizykoterapii promienie lasera mogą być wykorzystane podczas leczenia licznych schorzeń układu ruchu. Stosuje się je m.in. przy:
- stanach zapalnych tkanek miękkich, stawów oraz tkanek okołostawowych – zarówno przy zapaleniach przewlekłych, jak i podostrych,
- nerwobólach,
- bólach mięśni,
- zwichnięciach, skręceniach i naderwaniach stawów,
- krwiakach,
- rwie kulszowej,
- ostrodze piętowej,
- dnie moczanowej,
- reumatoidalnym zapaleniu stawów,
- przeciążeniach narządu ruchu – takich jak np. zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty czy łokieć golfisty.
Wskazania do przeprowadzenia laseroterapii obejmują również redukcję dolegliwości skórnych, takich jak blizny potrądzikowe, znamiona, przebarwienia, odleżyny, oparzenia, a nawet zmarszczki. Laser wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Do jego zalet zaliczamy również wspomaganie procesów gojenia i stymulowanie mikrokrążenia. Jest on więc powszechnie wykorzystywany w leczeniu bólu, urazów i chorób obejmujących zarówno układ ruchu, jak i skórę.
Jak wygląda laseroterapia?
Zabieg laseroterapii jest mało inwazyjny i wykonywany z wykorzystaniem specjalistycznego aparatu pozwalającego na penetrację głębiej położonych tkanek. Najczęściej laseroterapia:
- trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od miejsca, w którym mają być zastosowane promienie lasera oraz celu zabiegu,
- jest wykonywana promieniowaniem o określonej mocy, dopasowanej do intensywności potrzebnej regeneracji,
- jest przeprowadzana w seriach zabiegów, których liczba mieści się w przedziale 6-15,
- jest wykonywana co drugi dzień, aż do zakończenia serii.
Lekarz może zalecić powtarzanie zabiegów kilkakrotnie w ciągu roku. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy przeprowadzić pełną serię zabiegów zaleconą przez lekarza lub fizjoterapeutę.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania laseroterapii?
Chociaż laseroterapia jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją przeciwwskazania uniemożliwiające jej zastosowanie. Są to przede wszystkim:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- aktywna choroba nowotworowa,
- posiadanie rozrusznika serca,
- schorzenia serca, takie jak arytmia,
- epilepsja,
- nadczynność tarczycy,
- wysoka gorączka,
- ostre choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze,
- przyjmowanie leków światłouczulających, np. tetracyklin czy retinoidów,
- choroby skóry, takie jak AZS czy aktywna łuszczyca.
Przed zabiegiem zawsze przeprowadzamy szczegółowy wywiad i zapoznajemy się z dostępną dokumentacją medyczną. W ten sposób zapewniamy usługi na najwyższym poziomie i dbamy o Twoje bezpieczeństwo.
Laseroterapia – jak przygotować się do zabiegu?
W związku z tym, że promieniowanie emitowane przez laser jest szkodliwe dla oczu, przed zabiegiem otrzymasz okulary ochronne z osłoną boczną, których nie należy zdejmować, gdy przeprowadzana jest laseroterapia. Kraków to miejsce, w którym przywiązujemy dużą wagę do zasad bezpieczeństwa – poprosimy Cię również o zdjęcie błyszczącej biżuterii, która mogłaby odbijać światło.
Przed wizytą sporządź listę aktualnie przyjmowanych leków i suplementów – niektóre z nich mogą bowiem zwiększać wrażliwość skóry i przyczyniać się do wystąpienia skutków ubocznych. Na 2 miesiące przed zabiegiem należy również zaprzestać opalania. Jeśli palisz papierosy, odstaw je na 2 tygodnie przed laseroterapią. Zabiegu nie można przeprowadzać u osób z wysoką gorączką i infekcjami, dlatego w dniu wizyty zwróć szczególną uwagę na stan swojego zdrowia.
Jeśli potrzebujesz laseroterapii, możesz ją wykonać w Alan Med w Krakowie. Na zabieg można się zapisać m.in. telefonicznie. Więcej informacji uzyskasz u naszych doradców.