-
Czy można stosować masaż leczniczy profilaktycznie?
Tak, to bardzo dobra forma zapobiegania powstawaniu stanów chorobowych czy pogłębiania zwyrodnień kręgosłupa.
-
Ile zabiegów będzie trzeba wykonać aby minął ból kręgosłupa?
To kwestia indywidualna, każdy organizm reaguje inaczej, każdy prowadzi inny tryb życia dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. U jednych będzie to 3 a u inny kilkanaście masaży.
-
Jaki masaż wybrać?
Jeśli chodzi o masaże lecznicze najlepiej zdać się na opinię fachowca aby on doradził. Po prostu najlepiej opisać problem a masażysta dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu.
-
Czy można wykonywać masaż leczniczy u kobiet w ciąży?
Tak, po warunkiem, że nie jest to ciąża zagrożona, czy też bardzo wczesne jej stadium.
-
Czy na masaż leczniczy muszę przynieść wyniki badań?
Nie, aczkolwiek jeśli takowe są to będą bardzo przydatne w szczególności: usg, rtg, tomograf czy też rezonans magnetyczny. Wystarczające jest zabranie ze sobą opisu badania.
-
Czy masaż leczniczy jest bolesny?
Zdarza się, że przy niektórych uciskach pacjent odczuwa ból, jednak masażysta indywidualnie dostosowuje siłę zabiegu tak aby ewentualny ból w trakcie zabiegu był akceptowalny rzez pacjenta.
-
Czy masaż leczniczy to zabieg niebezpieczny?
Masaż leczniczy to zabieg w pełni bezpieczny, pod warunkiem że pacjent uczciwie poinformuje masażystę o aktualnym stanie zdrowia.
-
Jak przygotować się do masażu?
Nie ma szczególnych zaleceń. Można się odświeżyć biorąc prysznic.
-
Czego nie należy robić przed masażem?
Co najmniej godzinę przed masażem nie należy spożywać obfitych posiłków.
-
W co ubrać się idąc na wizytę w gabinecie masażu?
Jeżeli wizyta jest w ciągu dnia, między codziennymi obowiązkami, to należy przyjść w takim ubraniu w jakim pracujemy czy po prostu przebywamy, nie istotne czy będzie to garnitur, habit siostry zakonnej, czy też inna sukienka. Jeśli wybieramy się specjalnie z domu na masaż możemy ubrać się w ubranie sportowe, które będzie łatwiejsze do zdjęcia, a spodnie w przypadku masażu grzbietu nie będą uwierały.
-
Co zabrać do gabinetu masażu?
Jeśli masz długie włosy to gumkę do ich spięcia. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wyniki badań to też je zabierz. Jeśli masz alergię na kosmetyki to możesz też zabrać kosmetyk, który wiesz że cię na pewno nie uczula. Masaż zostanie wykonany na tym kosmetyku, aby uniknąć ryzyka uczulenia.
-
Jak należy się rozebrać?
Należy odsłonić części objęte masażem. Przy masażu grzbietu będziesz musiał rozebrać się od pasa w górę. Kobiety mogą pozostać w biustonoszu odpinając tyko jego zapięcie po położeniu się na kozetkę. Do masażu kończyn dolnych należy zdjąć spodnie, bielizny nie musimy zdejmować, w gabinecie jest także bielizna jednorazowa. W trakcie masażu całego ciała rozbieramy się do bielizny lub ubieramy bieliznę jednorazową, a w trakcie zabiegu części ciała które chwilowo nie są objęte masażem są przykrywane ręcznikami, kocami, tak aby pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo.
-
Czy na masaż należy zabrać ręcznik lub własny podkład?
Nie, podkłady są jednorazowe w gabinecie, podobnie jest z ręcznikami kocami do przykrywania nie masowanych części ciała.
-
Czy masaż odchudzający działa?
Niestety oferty które zawierają masaż odchudzający są mocno przereklamowane. Można potraktować masaż jako zabieg wspomagający proces odchudzania, ale od samego masażu zbyt wiele nie schudniesz. Warto jednak odpowiednią dietę i trening połączyć z masażem, można dzięki temu zdecydowanie poprawić wyniki oraz jakość procesu odchudzania.
-
Jaki długi masaż jest mi potrzebny?
W przypadku masażu leczniczego grzbietu najczęściej wystarcza 30 minut, są jednak osoby u których ma sens masaż leczniczy grzbietu 60 minut. Jeśli chcemy aby masażem były objęte plecy, nogi, to konieczne jest co najmniej 60 minut. W przypadku masażu całego ciała 90 minut lub 120 minut.
Masaż relaksacyjny wygląda inaczej i jesteśmy w stanie w 60 – 90 minut pomasować całe ciało. -
Gdzie będę mógł przygotować się do masażu?
W gabinecie jest przebieralnia, w której można się zasłonić kotarą, tak aby pacjent czuł się komfortowo w trakcie przygotowywania do masażu.
-
Jak wygląd przebieg wizyty w gabinecie masażu?
- Pacjent wchodzi do gabinetu.
- Jest przeprowadzany wywiad z pacjentem.
- Masażysta informuje o tym jak będzie przebiegał zabieg oraz informuje jak należy się do niego przygotować (które części ciała trzeba odsłonić). Jeżeli jest to konieczne masażysta daje pacjentowi ręcznik, koc do okrycia się, aby czuł się komfortowo.
- Pacjent w przebieralni przygotowuje się do masażu, a następnie wchodzi na kozetkę.
-
Co warto wiedzieć przed wizytą w gabinecie masażu?
Warto zapoznać się z listą wskazań i przeciwwskazań do masażu. W przypadku wystąpienia któregoś z przeciwwskazania warto skontaktować się z personelem gabinetu w celu omówienia, ponieważ nie wszystkie przeciwwskazania są bezwzględne, wiele z nich sprawia że zabieg wygląda inaczej, ale nie wyklucza w całości możliwości wykonania zabiegu masażu np. leczniczego.
Najczęściej zadawane pytania