O nas


Najlepszy masaż czy rehabilitacja jest dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jest wykonywany bez pośpiechu przez wykwalifikowanego, doświadczonego terapeutę.
Chętnie zademonstrujemy Ci w naszym gabinecie w Krakowie, jak powinien wyglądać.

Większość z nas za mało się rusza.

Dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy codziennie większość czasu powinniśmy spędzać w ruchu. Zamiast tego, siedzimy w szkole, w pracy, przed komputerem, co szybko odbija się na naszym zdrowiu. Bolący kręgosłup czy stawy dodatkowo zniechęcają do aktywności fizycznej i… koło się zamyka. Taki tryb życia często sprawia, że potrzebna jest rehabilitacja lub fizjoterapia, które pomagają powrócić do sprawności.

Ale wcale nie musi tak być.

W Alan Med wierzymy, że umiejętnie masując pomagamy pacjentom wrócić do formy i wyeliminować ból. W ten sposób umożliwiamy im powrót do aktywnego, zdrowego trybu życia. Bez uciążliwych dolegliwości powodujących dyskomfort i trudności w poruszaniu się.

Kluczem jest słowo – umiejętnie.

Podczas pracy w szpitalu i przychodni rehabilitacyjnej Alanowi Wiśniewskiemu, założycielowi Alan Med, przeszkadzała myśl:

„Czy można dobrze wymasować, zrehabilitować tak wielu pacjentów w tak krótkim czasie?”

Szybko doszedł do wniosku, że nie można- a żeby skutecznie pomóc pacjentom, trzeba dokładnie zrozumieć, czym spowodowany jest ich problem. Dopiero na podstawie wniosków zrobić masaż i ćwiczenia, które pozwolą zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości. Ogromne znaczenie ma nie tylko likwidowanie objawów, ale przede wszystkim celowanie w przyczyny. W efekcie tych rozważań powstał gabinet, w którym każdemu pacjentowi specjalista jest w stanie poświęci tyle czasu, ile potrzeba. Z takiego założenia powinien wychodzić każdy dobry fizjoterapeuta, dla którego praca jest przede wszystkim pasją i powołaniem do pomagania innym ludziom. Taki też cel ma każdy dobry fizjoterapeuta zatrudniany w Alan Med, dlatego gabinet rehabilitacji ma grono stałych klientów, które ciągle się powiększa.

Obejmuje ono ludzi o różnych potrzebach. Od sportowców, którzy chcą poprawić swoje sportowe wyniki i muzyków, którym do pracy potrzebne są rozluźnione mięśnie, aż po młode matki i inne osoby, które chcą po prostu zadbać o kręgosłup czy poprawić postawę. Masażyści i fizjoterapeuci Alan Med każdemu pacjentowi pomagają zrealizować indywidualne cele zgodnie z ich potrzebami, odczuwanymi dolegliwościami, stanem zdrowia i wiekiem.

Fizjoterapia i rehabilitacja – poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia i zabiegi – pomagają przynieść ulgę w następujących dolegliwościach:

  • Bóle kręgosłupa
  • Bóle karku
  • Bóle stawów
  • Migreny
  • Urazy nadgarstka
  • Urazy kolana
  • Urazy dłoni
  • Przewlekły stres

Terapie nie są jednak dobierane metodą prób i błędów. Tutaj nie ma miejsca na schematyczne działanie i przypadek. Każdy etap jest dokładnie przemyślany i przeanalizowany – z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta.

Każdy fizjoterapeuta i rehabilitant przeprowadzają szczegółowy wywiad, zapoznają się z dokumentacją medyczną, mogą skierować pacjenta na dodatkowe badania. Wszystko po to, aby zalecone ćwiczenia czy zabiegi były faktycznie skuteczne i bezpieczne.
Jeśli interesuje Cię fizjoterapia lub rehabilitacja, Kraków to dobry kierunek. Właśnie tutaj działa Alan Med – gabinet rehabilitacji, gdzie możesz liczyć na indywidualne podejście do Twojego stanu zdrowia.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic Krakowa tj. Krowodrza, Bronowice, Wola Justowska, Śródmieście, a także z Zabierzowa, czy Zielonek
Zadzwoń, aby umówić się na wizytę

Alan Rymar


Jestem dyplomowanym technikiem masażu z czteroletnim doświadczeniem. W swojej dotychczasowej działalności zawodowej miałem możliwość pracy z wieloma pacjentami z różnorodnymi jednostkami chorobowymi. Jestem otwarty na każdego pacjenta, do którego podchodzę indywidualnie, stosując różne techniki, których nauczyłem się w trakcie zdobywania tytułu technika masażu, a także na licznych kursach, które ukończyłem.
W swojej pracy z powodzeniem wykorzystuję różne metody, tj. masaż tkanek głębokich, rozluźnianie powięziowo – mięśniowe, terapię narzędziową, czy techniki wisceralne. Aktualnie zajmuje się poszerzaniem wiedzy w zakresie treningu motorycznego przygotowującego do biegów długodystansowych oraz terapią nerwowo-mięśniową.
Na przestrzeni lat uprawiałem wiele sportów, tj. siatkówka, piłka nożna, łyżwiarstwo oraz bieganie z wieloma sukcesami, co też pozwoliło mi na obszerną obserwację i teraz mogę wykorzystać tę wiedzę w pracy z pacjentami.
W wolnym czasie jestem miłośnikiem gór, dobrej książki, pizzy i słodyczy.
Uważam, że najlepszymi lekarzami na świecie są : doktor-sen, doktor-dieta, doktor-ruch oraz doktor-dobry humor.

Katarzyna Grüner


Jestem dyplomowaną masażystką z 10-letnim doświadczeniem. Ukończyłam krakowską Szkołę Policealną Integracyjną Masażu Leczniczego nr 2, uzyskując tytuł technika masażu. Szkoła zapewniła mi nie tylko niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także pozwoliła nabyć pierwsze doświadczenie w pracy z pacjentami. Od 10 lat pracuję w zawodzie, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Uczestniczyłam w wielu specjalistycznych kursach związanych z masażem, a także terapią tkanek miękkich, takich jak masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe czy terapia punktów spustowych.

Masaż jest dla mnie wyjątkową formą rehabilitacji, która nie tylko daje doskonałe efekty lecznicze, ale także potrafi jednocześnie wyciszyć i zrelaksować. Na pacjenta staram się patrzeć holistycznie i doszukiwać przyczyn bólu całościowo.

Dużo satysfakcji daje mi praca ze sportowcami oraz z kobietami w ciąży. Wierzę, że optymistyczne podejście do pacjenta ma dodatkową wartość terapeutyczną.

Prywatnie interesuję się sztuką, a w szczególności malarstwem Młodej Polski.

Adrian Glica


Jestem magistrem fizjoterapii z pięcioletnim doświadczeniem, które zdobyłem pracując w prywatnym gabinecie u boku znanego krakowskiego ortopedy. Głównie rehabilitowałem pacjentów ortopedycznych, oraz osoby z dysfunkcjami narządu ruchu. Moją domeną jest terapia manualna oraz kinezyterapia.
Moja praca daje mi ogromną satysfakcję, a zadowoleni pacjenci którzy przestali cierpieć zachęcają mnie do tego aby cięgle doskonalić swoje umiejętności. Dlatego poza licznymi szkoleniami i kursami które ukończyłem ciągle poszukuję i doszkalam się biorąc udział w kolejnych szkoleniach. Niektóre z istotniejszych szkoleń, które ukończyłem to terapia manualna w koncepcji osteopatycznej, oraz według koncepcji Mulligana, terapia mięśniowo-powięziowa, punktów spustowych, terapia tkanek miękkich.
Jestem osobą spokojną, dociekliwą i dokładną, są to cechy które pozwalają mi wykonywać swój zawód na najwyższym poziomie.
W czasie wolnym lubię czytać i podróżować. Moim hobby jest taniec. Swoje zainteresowania realizuję tańcząc w Zespole Tańca Ludowego AWF “Krakowiak”, pozwala mi to na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz zrelaksowanie się.

Mateusz Rak


Jestem dyplomowanym technikiem masażu z sześcioletnim doświadczeniem, które zdobyłem w prywatnych sanatoriach i gabinetach. Mam duże doświadczenie w pracy z pacjentami z różnymi problemami. Pozwala mi to na właściwy dobór technik i osiąganie dużych sukcesów w zakresie skuteczność zabiegów, które wykonuje u swoich Pacjentów. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach oraz czytając fachową literaturę.

Prywatnie lubię przyrządzać wykwintne dania, zwłaszcza steki, moja ulubiona forma aktywności to siłownia, a po pracy jestem koneserem whisky, którą od wielu miesięcy kolekcjonuję.

Alan Wiśniewski


Jestem dyplomowanym technikiem masażu z 10-letnim doświadczeniem. Jako masażysta pracowałem, między innymi, w szpitalu i prywatnej przychodni rehabilitacyjnej, a od 7 lat prowadzę własny gabinet masażu. Specjalizuję się w masażach leczniczych i sportowych. Masując, staram się pomóc pacjentom w rozwiązaniu problemu, który skłonił ich do wizyty w gabinecie masażu, dlatego sposób wykonania masażu zawsze dopasowuję do indywidualnych potrzeb.

Masaż leczniczy często przynosi ulgę w cierpieniu, a czasem pozwala nawet wyeliminować problem „u źródła”. Daje mi to ogromną satysfakcję.

Wiem, że jakość mojej pracy zależy od moich umiejętności, dlatego regularnie poszerzałem i poszerzam swoją wiedzę na kursach doszkalających. Dzięki temu mam pewność, że swoim pacjentom proponuję najlepszy dla nich masaż.

Interesuję się żeglarstwem, kajakarstwem, chodzeniem po górach, kamperingiem.

Co mówią pacjenci?


Codzienne obserwowanie, jak pacjenci stają się silniejsi, żyją zdrowiej i aktywniej jest częścią naszej pracy.

Doceniamy ich motywację, siłę i… słowa.