O nas


Najlepszy masaż czy rehabilitacja jest dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jest wykonywany bez pośpiechu przez wykwalifikowanego, doświadczonego terapeutę.
Chętnie zademonstrujemy Ci w naszym gabinecie w Krakowie, jak powinien wyglądać.

Większość z nas za mało się rusza.

Dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy codziennie większość czasu powinniśmy spędzać w ruchu. Zamiast tego, siedzimy w szkole, w pracy, przed komputerem, co szybko odbija się na naszym zdrowiu. Bolący kręgosłup czy stawy dodatkowo zniechęcają do aktywności fizycznej i… koło się zamyka. Taki tryb życia często sprawia, że potrzebna jest rehabilitacja lub fizjoterapia, które pomagają powrócić do sprawności.

Ale wcale nie musi tak być.

W Alan Med wierzymy, że umiejętnie masując pomagamy pacjentom wrócić do formy i wyeliminować ból. W ten sposób umożliwiamy im powrót do aktywnego, zdrowego trybu życia. Bez uciążliwych dolegliwości powodujących dyskomfort i trudności w poruszaniu się.

Kluczem jest słowo – umiejętnie.

Podczas pracy w szpitalu i przychodni rehabilitacyjnej Alanowi Wiśniewskiemu, założycielowi Alan Med, przeszkadzała myśl:

„Czy można dobrze wymasować, zrehabilitować tak wielu pacjentów w tak krótkim czasie?”

Szybko doszedł do wniosku, że nie można- a żeby skutecznie pomóc pacjentom, trzeba dokładnie zrozumieć, czym spowodowany jest ich problem. Dopiero na podstawie wniosków zrobić masaż i ćwiczenia, które pozwolą zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości. Ogromne znaczenie ma nie tylko likwidowanie objawów, ale przede wszystkim celowanie w przyczyny. W efekcie tych rozważań powstał gabinet, w którym każdemu pacjentowi specjalista jest w stanie poświęci tyle czasu, ile potrzeba. Z takiego założenia powinien wychodzić każdy dobry fizjoterapeuta, dla którego praca jest przede wszystkim pasją i powołaniem do pomagania innym ludziom. Taki też cel ma każdy dobry fizjoterapeuta zatrudniany w Alan Med, dlatego gabinet rehabilitacji ma grono stałych klientów, które ciągle się powiększa.

Obejmuje ono ludzi o różnych potrzebach. Od sportowców, którzy chcą poprawić swoje sportowe wyniki i muzyków, którym do pracy potrzebne są rozluźnione mięśnie, aż po młode matki i inne osoby, które chcą po prostu zadbać o kręgosłup czy poprawić postawę. Masażyści i fizjoterapeuci Alan Med każdemu pacjentowi pomagają zrealizować indywidualne cele zgodnie z ich potrzebami, odczuwanymi dolegliwościami, stanem zdrowia i wiekiem.

Fizjoterapia i rehabilitacja – poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia i zabiegi – pomagają przynieść ulgę w następujących dolegliwościach:

  • Bóle kręgosłupa
  • Bóle karku
  • Bóle stawów
  • Migreny
  • Urazy nadgarstka
  • Urazy kolana
  • Urazy dłoni
  • Przewlekły stres

Terapie nie są jednak dobierane metodą prób i błędów. Tutaj nie ma miejsca na schematyczne działanie i przypadek. Każdy etap jest dokładnie przemyślany i przeanalizowany – z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta.

Każdy fizjoterapeuta i rehabilitant przeprowadzają szczegółowy wywiad, zapoznają się z dokumentacją medyczną, mogą skierować pacjenta na dodatkowe badania. Wszystko po to, aby zalecone ćwiczenia czy zabiegi były faktycznie skuteczne i bezpieczne.
Jeśli interesuje Cię fizjoterapia lub rehabilitacja, Kraków to dobry kierunek. Właśnie tutaj działa Alan Med – gabinet rehabilitacji, gdzie możesz liczyć na indywidualne podejście do Twojego stanu zdrowia.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic Krakowa tj. Krowodrza, Bronowice, Wola Justowska, Śródmieście, a także z Zabierzowa, czy Zielonek
Zadzwoń, aby umówić się na wizytę

Daniel Kozioł


Jestem dyplomowanym technikiem masażu oraz magistrem fizjoterapii z 6 letnim doświadczeniem, które zdobyłem w jednym z krakowskich szpitali pracując głównie z pacjentami ortopedycznymi oraz osobami starszymi z dysfunkcją narządu ruchu. Pracowałem również w wielu ośrodkach rekreacyjnych, gdzie wykonywałem zabiegi z zakresu odnowy biologicznej, wellness oraz masaży relaksacyjnych. Regularnie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach, analizując specjalistyczną literaturę oraz śledząc aktualne badania z zakresu fizjoterapii i masażu. Ostatnio dużo czasu poświęcam na zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy z zakresu rehabilitacji osób młodych i zapracowanych często narażonych na stres i ciągłą pracę w pozycji siedzącej oraz rehabilitacji kobiet w ciąży i w okresie połogu.

Medycyna i zdrowy tryb życia są moja pasją, a praca z pacjentem, ich pozytywne odczucia po zabiegach, powrót do zdrowia i poprawa samopoczucia sprawiają mi dużą satysfakcję i są dla mnie największą nagrodą. Do każdej terapii podchodzę bardzo skrupulatnie i indywidualnie szukając rozwiązania problemu oraz przekazując cenne wskazówki, dzięki którym pacjent szybciej powraca do pełnej sprawności.

Oprócz pracy z pacjentem, największą radość sprawiają mi podróże. Każdą wolną chwilę staram się poświęcić na wyjazd do miejsc w których mogę odetchnąć, poznać życie ludzi z innych zakątków Polski jak i świata, spędzać dnie na pieszym poznawaniu okolicy, próbując przy tym lokalnej kuchni szczególnie deserów i win.

Alan Rymar


Jestem dyplomowanym technikiem masażu z sześcioletnim doświadczeniem. W swojej dotychczasowej działalności zawodowej miałem możliwość pracy z wieloma pacjentami z różnorodnymi jednostkami chorobowymi. Jestem otwarty na każdego pacjenta, do którego podchodzę indywidualnie, stosując różne techniki, których nauczyłem się w trakcie zdobywania tytułu technika masażu, a także na licznych kursach, które ukończyłem.
W swojej pracy z powodzeniem wykorzystuję różne metody, tj. masaż tkanek głębokich, rozluźnianie powięziowo – mięśniowe, terapię narzędziową, czy techniki wisceralne. Aktualnie zajmuje się poszerzaniem wiedzy w zakresie treningu motorycznego przygotowującego do biegów długodystansowych oraz terapią nerwowo-mięśniową.
Na przestrzeni lat uprawiałem wiele sportów, tj. siatkówka, piłka nożna, łyżwiarstwo oraz bieganie z wieloma sukcesami, co też pozwoliło mi na obszerną obserwację i teraz mogę wykorzystać tę wiedzę w pracy z pacjentami.
W wolnym czasie jestem miłośnikiem gór, dobrej książki, pizzy i słodyczy.
Uważam, że najlepszymi lekarzami na świecie są : doktor-sen, doktor-dieta, doktor-ruch oraz doktor-dobry humor.

Małgorzata Wandzilak


Jestem dyplomowaną masażystką po Małopolskiej Szkole Masażu nr 2 w Krakowie. Podczas nauki, poza wiedzą, zdobyłam także doświadczenie pracy z pacjentem w gabinetach masażu oraz w szpitalu ortopedyczno-rehabilitacyjnym. Ukończyłam także kurs masażu tkanek głębokich, a obecnie poszerzam swoją wiedzę i kwalifikacje studiując fizjoterapię.
Podczas wykonywania zabiegu masażu cenię sobie aktywny kontakt z pacjentem, który umożliwia precyzyjniejszą lokalizację bólu oraz przyczyny dolegliwości, a także daje informację o skuteczności danego chwytu i możliwość spersonalizowanego dobrania techniki i siły bodźca.
Poza efektem leczniczym zabieg masażu jest też, moim zdaniem, czasem, kiedy możemy odłożyć na chwilę codzienne problemy i skupić się na sobie i swoim ciele. Zastanowić się nad nieprawidłowymi nawykami, które wpływają na naszą sylwetkę i zrobić pierwszy krok w kierunku poprawy funkcjonowania naszego organizmu.
Efekty mojej pracy, które obserwuję u pacjentów, a także pozytywny feedback są wspaniałym wynagrodzeniem włożonego zaangażowania w pracę i motywacją do dalszego poszerzania wiedzy i kwalifikacji.
Według mnie kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest ruch i odpowiednia dieta. Dlatego, jeśli tylko czas pozwala, przemieszczam się na piechotę a wolne chwile spędzam wędrując po górach lub biegając (ze szczególnym zamiłowaniem do biegów górskich).
Poza aktywnym trybem życia lubię też chwile wyciszenia, które spędzam grając na gitarze, malując czy majsterkując.

Adrian Glica


Jestem magistrem fizjoterapii z siedmioletnim doświadczeniem, które zdobyłem pracując w prywatnym gabinecie u boku znanego krakowskiego ortopedy. Głównie rehabilitowałem pacjentów ortopedycznych, oraz osoby z dysfunkcjami narządu ruchu. Moją domeną jest terapia manualna oraz kinezyterapia.
Moja praca daje mi ogromną satysfakcję, a zadowoleni pacjenci którzy przestali cierpieć zachęcają mnie do tego aby cięgle doskonalić swoje umiejętności. Dlatego poza licznymi szkoleniami i kursami które ukończyłem ciągle poszukuję i doszkalam się biorąc udział w kolejnych szkoleniach. Niektóre z istotniejszych szkoleń, które ukończyłem to terapia manualna w koncepcji osteopatycznej, oraz według koncepcji Mulligana, terapia mięśniowo-powięziowa, punktów spustowych, terapia tkanek miękkich.
Jestem osobą spokojną, dociekliwą i dokładną, są to cechy które pozwalają mi wykonywać swój zawód na najwyższym poziomie.
W czasie wolnym lubię czytać i podróżować. Moim hobby jest taniec. Swoje zainteresowania realizuję tańcząc w Zespole Tańca Ludowego AWF „Krakowiak”, pozwala mi to na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz zrelaksowanie się.

Mateusz Rak


Jestem dyplomowanym technikiem masażu z ośmioletnim doświadczeniem, które zdobyłem w prywatnych sanatoriach i gabinetach. Mam duże doświadczenie w pracy z pacjentami z różnymi problemami. Pozwala mi to na właściwy dobór technik i osiąganie dużych sukcesów w zakresie skuteczność zabiegów, które wykonuje u swoich Pacjentów. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach oraz czytając fachową literaturę.

Prywatnie lubię przyrządzać wykwintne dania, zwłaszcza steki, moja ulubiona forma aktywności to siłownia, a po pracy jestem koneserem whisky, którą od wielu miesięcy kolekcjonuję.

Alan Wiśniewski


Jestem dyplomowanym technikiem masażu z 12-letnim doświadczeniem. Jako masażysta pracowałem, między innymi, w szpitalu i prywatnej przychodni rehabilitacyjnej, a od 9 lat prowadzę własny gabinet masażu. Specjalizuję się w masażach leczniczych i sportowych. Masując, staram się pomóc pacjentom w rozwiązaniu problemu, który skłonił ich do wizyty w gabinecie masażu, dlatego sposób wykonania masażu zawsze dopasowuję do indywidualnych potrzeb.

Masaż leczniczy często przynosi ulgę w cierpieniu, a czasem pozwala nawet wyeliminować problem „u źródła”. Daje mi to ogromną satysfakcję.

Wiem, że jakość mojej pracy zależy od moich umiejętności, dlatego regularnie poszerzałem i poszerzam swoją wiedzę na kursach doszkalających. Dzięki temu mam pewność, że swoim pacjentom proponuję najlepszy dla nich masaż.

Interesuję się żeglarstwem, kajakarstwem, chodzeniem po górach, kamperingiem.

Co mówią pacjenci?


Codzienne obserwowanie, jak pacjenci stają się silniejsi, żyją zdrowiej i aktywniej jest częścią naszej pracy.

Doceniamy ich motywację, siłę i… słowa.