Masaż zmieni Twoje życie na lepsze na wiele różnych sposobów.


Większa sprawność i zdrowszy kręgosłup to tylko niektóre z nich.

Badania naukowe ciągle potwierdzają nowe, pozytywne efekty masażu.

Choć masaż może być wykonywany za pomocą różnych technik, cel jest zwykle jeden – pomóc mięśniom się rozluźnić, by mogły uwolnić napięcie i toksyny oraz dostarczyć do masowanego obszaru więcej tlenu i substancji odżywczych. To pozytywnie działa na organizm na wiele różnych sposobów.

Uspokój się i zrelaksuj


Masaż zapewnia sprawniejszą cyrkulację krwi. Po wpływem lepszego ukrwienia organizm odpręża się, dlatego masaż pomaga w walce z problemami natury psychologicznej: stresem, lękami i traumą.

Odzyskaj mobilność


Masaż uelastycznia tkanki i poprawia ruchomość stawów, dzięki czemu zwiększa komfort ruchu, mobilność oraz pomaga zapobiegać urazom – rozluźnione mięśnie rzadziej ulegają kontuzjom.

Szybko regeneruj się po wysiłku


W wyniku wysiłku fizycznego w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy i inne toksyny. Lepszy przepływ krwi, spowodowany masażem pomaga je szybko usuwać, zmniejsza ból i obrzęk. Dzięki temu, że do mięśni dociera więcej substancji odżywczych, potrzebnych do ich regeneracji i naprawy, gojenie i regeneracja mięśni przebiega szybciej. Dlatego masaż jest niezbędnym uzupełnieniem treningu u sportowców.

Wyeliminuj bóle kręgosłupa i stawów


Dzięki rozluźnieniu odpowiednich mięśni masaż likwiduje ból i punkty spustowe – czyli nadwrażliwe miejsca, które są częstymi sprawcami bóli promieniujących.

Zapobiegaj chorobom kręgosłupa


Dzięki temu, że masaż poprawia ukrwienie i rozluźnia mięśnie spełnia rolę podobną do ćwiczeń fizycznych. Tym samym, pomaga zapobiegać chorobom zwyrodnieniowym kręgosłupa i stawów.

Szybciej wracaj do zdrowia


Dzięki temu, że masaż poprawia ukrwienie i odżywia tkanki, poprawia komfort osób cierpiących na różne choroby, np. osób po udarze mózgu, wylewach i cierpiących na zanik mięśni.

est wiele badań naukowych, potwierdzających dobroczynny wpływ masażu na ciało i psyche. Sugerują one, jednak, że żeby pozytywne efekty masażu utrzymywały się w długim okresie czasu, masażom trzeba się poddawać regularnie.

Dodaj masaż do swojego planu dbania o zdrowie.

Umów się na masaż