Rejestracja Online
Telefon: +48 725 41 42 42
Pn. - Pt. 8:00 - 21:00, Sob. 8:00 - 18:00
 

Masaż po liposukcji

Masaż po liposukcji

Na zabieg liposukcji decyduje się coraz więcej kobiet. Często jest to jedyny sposób na uzyskanie estetycznego wyglądu ciała, np. w przypadku nadmiaru skóry (z tym problemem zmagają się głównie osoby, które pozbyły się znacznej ilości zbędnych kilogramów). Szybka utrata tkanki tłuszczowej wiąże się jednak z dość długim okresem rekonwalescencji i noszeniem ubrania uciskowego (nawet przez pół roku), które zapobiega krwiakom i odpowiednio modeluje ciało po zabiegu. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny wynaleziono również kilka sposób na szybszy powrót do formy po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest oferowany przez naszych fizjoterapeutów z Krakowa specjalistyczny masaż.

Masaż po liposukcji może być wykonany już 10-14 dni po zabiegu, a nawet wcześniej – za zgodą lekarza prowadzącego zabieg. Po tym czasie rany po kaniuli zazwyczaj są już zagojone (przerwana ciągłość naskórka na obszarze zabiegowym jest jednym z przeciwwskazań do wykonania masażu).

Masaż po liposukcji zaczynamy od delikatnych ruchów głaskania, rozcierania i ugniatania. Ruchy oklepywania nie są wskazane w tego typu masażu. W późniejszym etapie wprowadzamy ruchy wibracyjne. Lekko manipulujemy także tkankami miękkimi. Omijamy miejsca, w których występują większe siniaki, pracujemy w ich okolicach. Ze szczególną ostrożnością masujemy wrażliwe okolice, np. wewnętrzną stronę ud. W miarę upływu czasu stopniowo zwiększamy intensywność wykonywanych ruchów.

Zabiegom najlepiej poddawać się co drugi dzień, około 3 razy w tygodniu. Zazwyczaj wystarczy 10-15 zabiegów, aby nasz organizm wrócił do prawidłowego stanu, jednak już po kilku pierwszych wizytach widać znaczną poprawę.

W masażu po liposukcji wykorzystujemy manualny drenaż limfatyczny lub masaż odprowadzający. W celu rozmiękczenia blizn (które powstają po wprowadzeniu kaniuli) i uelastycznienia tych miejsc – wykonujemy masaż łącznotkankowy. Lata pracy pokazały, że kombinacja wielu technik masażu jest najlepszym rozwiązaniem i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.

Przeciwwskazania ogólne są podobne do tych, które występują w przypadku innych metod, są to m. in.:

  • menstruacja,
  • ciąża,
  • podwyższona temperatura ciała,
  • epilepsja,
  • nadciśnienie,
  • hemofilia
  • oraz stany nowotworowe.

Przeciwwskazaniami są także jakiekolwiek komplikacje po zabiegu.

Ujędrnianie masażem po liposukcji
Rejestracja Online

Przed wykonaniem masażu po liposukcji nasz fizjoterapeuta z Krakowa, na podstawie ankiety i badań, oceni ogólny stan organizmu oraz dobierze odpowiednią metodę masażu. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać lepsze wyniki w szybszym czasie. Do każdego Klienta podchodzimy w indywidualny sposób, ponieważ uważamy, że każdy z nas jest inny i nie ma jednej uniwersalnej metody czy techniki, która będzie równie skuteczna dla wszystkich osób. Nasza fachowa wiedza łączy się z wieloletnim doświadczeniem. W naszym gabinecie stosujemy sprawdzone metody, które wzbogacamy o najnowsze rozwiązania z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu i bezpieczeństwie – zapraszamy do umówienia się na wizytę!