Rejestracja Online
Telefon: +48 725 41 42 42
Pn. - Pt. 8:00 - 21:00, Sob. 8:00 - 18:00
 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest najpopularniejszym rodzajem masażu, jaki jest wykonywany w gabinetach fizjoterapeutycznych. Dzieje się tak z kilku powodów, a jednym z nich jest jego uniwersalność. Możemy zastosować go w wielu dolegliwościach, jak i dla samego relaksu i odprężenia. Masaż charakteryzuje się też najmniejszą ilością przeciwwskazań.

Z masażem klasycznym ludzkość miała styczność już w starożytności. Przez ten czas wykształciło się wiele technik i metod tego zabiegu. Obecnie masaż klasyczny opiera się na wykonywaniu kilku ruchów. Zabieg rozpoczyna się od głaskania (i kończy się również tym ruchem). W zależności od potrzeb i wymagań technika ta może być wykonana całą wewnętrzną stroną dłoni, zaciśniętą pięścią, kłębikiem małego palca albo kciuka lub grzbietową stroną ręki czy też opuszkami palców. Nasi fizjoterapeuci dostosowują natężenie techniki głaskania do efektu, który zamierzają uzyskać.

Drugim ruchem masażu jest rozcieranie masowanej tkanki. Ta technika świetnie sprawdza się w przypadku stłuczeń, skręceń i zrostów. Fizjoterapeuta wykonuje miejscowe albo spiralne ruchy koliste. Trzeci etap to wyciskanie, które wykorzystywane jest również w masażu sportowym i drenażu limfatycznym. Polega na ruchu o stałym natężeniu wzdłuż całego masowanego obszaru ciała.

Najdłuższą częścią masażu (czasami trwa nawet 40 procent czasu całego zabiegu) jest ugniatanie, które ma na celu odciągnięcie mięśni od części kostnej. Dzięki energicznym ruchom mięśnie i ścięgna są bardziej elastyczne. Oklepywanie to dynamiczne ruchy polegające na szybkim uderzeniom w tkankę. Fizjoterapeuta dostosowuje siłę do efektu, jaki chce uzyskać, w związku z oklepywanie może działać pobudzająco lub relaksująco. Ruchu tego nie zaleca się u osób starszych. Aktywizację mięśni gładkich i poprzecznie prążkowanych uzyskujemy natomiast poprzez wibrację. Wibracja zwalnia też tętno, podnosi ciśnienie krwi oraz przyśpiesza metabolizm, co doceniają głównie osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Następną techniką jest roztrząsanie, które wykonuje się z małą częstotliwością i przy dużej amplitudzie drgań.

Ostatnim elementem masażu klasycznego jest wałkowanie, łączące w sobie ugniatanie, rozcieranie i głaskanie. Ruchy można wykonywać powoli (działanie rozluźniające) albo energicznie (efekt pobudzenia). Kombinacja wszystkich rodzajów ruchów przynosi bardzo szybkie efekty. Czasami, ze względu na indywidualne preferencje albo zalecenia lekarskie, rezygnuje się z niektórych technik.

Masaż klasyczny wykonywany w naszym gabinecie w Krakowie pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu: układu limfatycznego, krwionośnego, nerwowego, pokarmowego i kostnego. Usprawnia ruchomość stawów oraz poprawia elastyczność i ukrwienie mięśni. Podczas trwania zabiegu wydziela się duża ilość serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia – klienci wychodzą od nas zadowoleni i uśmiechnięci!.

Masaż klasyczny
Rejestracja Online

Przed umówieniem się na wizytę zachęcamy do zapoznania się z ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonywaniu masażu. W przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego albo rejestracji online.